גלעד מרגלית

מאז אני זוכר את עצמי חקרתי ושאלתי שאלות. בגיל צעיר נחשפתי לנושאים סביבתיים וחברתיים והייתי פעיל בארגונים שונים. אחרי שנים של פעילות סביבתית וחינוכית במסגרות שונות ועבודה באימון ספורט אתגרי וסיירות לנוער נסעתי ב1999 ללימודי תואר ראשון בחינוך והדרכה חוויתית ותכנון בר קיימא באריזונה. (Prescott College )
גלעד מרגלית
השהייה בטבע העוצמתי של מערב ארה"ב גרמה לי להרגיש מחד מנותק ומאידך רצון עז ללמוד ולהתחבר לטבע. שם נחשפתי לראשונה לפרמקלצ'ר ומייד הבנתי שזו מערכת התכנון ותפיסת העולם שמחברת כל כך הרבה חלקים בפאזל של חיי. מאז התלמדתי אצל המורה והמתכנן הותיק Tom Ward באורגון, עשיתי שם קורס מורים, עבדתי ביערנות אקולוגית, בבניה טבעית וכעוזר בקורסים. חזרתי לארץ ב2003 ומאז הדרכתי קורסים מלאים בקיבוץ כברי, בסחנין, בחווה ואדם ובצבעון. בחווה ובצבעון יצא לי לתכנן מערכות במגוון רחב של נושאים וקנה מידה (לימוד, התנהלות, מים, בניה ועוד). במקביל השלמתי קורס שנתי של שומרי הגן והשתלמתי במגוון רחב של תחומים אקולוגיים, חברתיים ותרבותיים. ב2008 עשיתי דיפלומה בהנחיית Jan Martin Bang, הייתי שותף בהקמת ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי ועברתי לקיבוץ צבעון בגליל להקים את המרחב ללימוד אקולוגי בו התקיימו במשך שנה קורסי פ"ק מתקדמים, תוכניות מתלמדים ופרויקטים אקולוגיים מגוונים. כיום (2011) אני מתגורר בישוב קדיתא שליד צפת וממשיך לפעול למען הזכות האנושית הבסיסית לקיום אורח חיים מקומי, קהילתי ובר קיימא, אשר מפחית בתביעת הרגל האקולוגית והחברתית, משקם את האדמה ומחזיר לאנשים את העוצמה לנהל את חייהם בכבוד. אחרי עשר שנים בתחום הבנתי והפנמתי שבשבילי הדבר הכי חשוב והכי קשה ללימוד ויישום הוא "אזור אפס": אקולוגיה אנושית.. ובמסע הארוך ללימוד וריפוי הנופים הפנימיים שלי (Inner Landscapes) אני יותר ויותר משקיע שם את מרצי.

מוזמנים לבקר באתר האינטרנט שלי>
או ליצור עמי קשר במייל  giladmargalit2@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>