סדנת מבוא לתכנון יערות מאכל

רוצים לשקם מערכת אקולוגית, לנטוע יער, לגדל מזון ולייצר בסיס לכלכלה חדשה?
אתם מוזמנים להצטרף ליוזמה מרגשת ולקחת חלק בתכנון והקמת יער מאכל ים-תיכוני!

פרטים מלאים אודות סדנת המבוא הקרובה>

דוגמה לתכנון קונספט

סדנת תכנון יערות מאכל ים-תיכוניים

יער מאכל הוא מערכת אקולוגית יציבה, עצמאית ופוריה, המעוצבת להביא תועלת לאדם. יערות מאכל מציעים דרך חדשה, בה סיפוק צרכי האדם לא בא על חשבון המערכות האקולוגיות אלא משתלב בהן בצורה הרמונית.

ברחבי העולם ישנן דוגמאות רבות ליערות מאכל חדשים ועתיקים, רוב רובם נמצאים באזורים עם אקלים טרופי או ממוזג. אנחנו, בפרויקט חגורת יערות מאכל ים תיכוניים, שמנו לנו למטרה ללמוד את הנושא ולהתאים אותו גם לאקלים הים-תיכוני. זאת על מנת ליצור חגורת יערות מאכל אשר יספקו שירותים אקולוגיים וביטחון תזונתי לכל יושבי הים התיכון באשר הם. הסדנא תתקיים ביער המאכל בקדרון ותכלול חשיפה להיבטים העיקריים בתכנון יערות מאכל וכן התנסות מעשית בשטח בהתאם להתקדמות הפרויקט.

הסדנא תתקיים ביער המאכל בקדרון ותכלול חשיפה להיבטים העיקריים בתכנון יערות מאכל וכן התנסות מעשית בשטח בהתאם להתקדמות הפרויקט.

הסדנא מאורגנת על פי שלבי תהליך התכנון של יער מאכל (על פי עקרונות תכנון פרמקלצ'ר), שלב אחר שלב לעבר תכנון של קטע אמיתי מתוך יער המאכל בקדרון. זו היא אחת מאבני הדרך הראשונות ליצירת יער מאכל בישראל, בדרך לחגורת יערות ים תיכונית.

בסדנא נלמד נגע ונשלב בתכנון מגוון תחומים: מים, צמחיה, טיוב אדמה ועוד…

שימו לב שהקורס הוא קורס תכנון ורצוי מאוד רקע קודם בתכנון פרמקלצ'ר (קורס PDC שעדיין טרי בראש זה סבבה).
אם אתם ממש רוצים לבוא אבל אין לכם נסיון ואין באפשרותכם להצטרף לקורס PDC עד הסדנה – דברו איתנו על מנת להשלים חומר לפני הסדנה.
תכלס, הקורס מתאים למתכנני פרמקלצ׳ר מתחילים וותיקים, אדריכלי נוף, מתכנני ערים, ארכיטקטים, גננים, חקלאים, מקבלי החלטות בעיריות ומועצות, מובילי קיימות וכל שמבין את הפוטנציאל הגלום ביערות מאכל כפתרון בר קיימא להרבה מהבעיות שאנחנו ניצבים מולן היום.

 בואו לתרגל תכנון פרמקלצ'ר,
להצטרף לקהילה הולכת וגדלה,
לשתף בידע ולקבל השראה לחזון ועשייה!

סשן תכנון

חשוב לנו לציין שהפרויקט נמצא בחיתוליו ועדיין מתפתח וגדל, על כן ייתכן שנושאים ושאלות מסוימות יישארו ללא תשובה. אנו שואפים שמתוך הקורס עצמו יעלו שאלות מחקר חדשות, ופעילים חדשים יצטרפו אלינו להרפתקה המופלאה של פיתוח יערות מאכל ים תיכוניים.

על המנחים: סער אוסטרייכר והדס הוכברג, לומדים וחוקרים פרמקלצ'ר מזה מספר שנים בארץ ובחו"ל. בשנה וחצי האחרונות המחקר שלהם מתמקד בתחום יערות המאכל והתאמתם לתנאים המקומיים. ייסדו את פרויקט חגורת יערות המאכל הים תיכונית, הקימו קבוצת לימוד, הפיקו קורסים בנושא ונמצאים בתהליך בנייתו של יער מאכל במושב קדרון.

פרטים נוספים בקישור הבא>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>