קורס פרמקלצ'ר עירוני


צרו איתנו קשר לפרטים והרשמה

שם:
טלפון:
דוא"ל:
* אנו מתחייבים לשמור על חסיון הפרטים שלך ולא למסור אותם לאף גורם שלישי.

* ניתן ליצור קשר עם ברק בטלפון:
052-3216068 או בדוא"ל barshoshan@gmail.com

אתם מוזמנים להביע התעניינותכם בהרשמה לקורס הפרמקלצ’ר  הבא שיפתח

פרמקלצ'ר הינה דרך חשיבה ושיטת עיצוב ותכנון של מערכות אנושיות בנות קיימא. הייחוד של הפרמקלצ'ר הוא בהיותו תפישה מערכתית אשר מסתכלת על מערכות ושמה דגש על הקשרים ויחסי הגומלין שבין הרכיבים שבתוכן.

קורס הפרמקלצ’ר נותן כלים לחיים טובים יותר, לאדם ולסביבה, בעיר ובכפר

בקורס נלמד על:

  • קהילה, צרכנות וכלכלה אקולוגית.
  • גידול ירקות וטיפול בעצים.

  • עסקים חברתיים וקואופרטיבים.
  • זיהוי הדפוסים והעקרונות שהופכים את הטבע לכה יעיל ושופע והדרכים לאימוץ עקרונות אלו בחיי היום יום.

הקורס מעניק למשתתפים הזדמנויות פרנסה חדשות ותומך בשינוי אורחות חיים לאקולוגיים ובריאים יותר, כל אחד בהתאם לתחום בחייו שמעניין אותו.

הקורס יועבר בשיטות לימוד שונות ומגוונות: מלימוד תיאורטי בכיתה ועד עבודה מעשית בשטח, מהרצאות פרונטליות ועד דיונים קבוצתיים.

הדגש בקורס הוא לא להשאיר דברים ברמה התיאורטית בלבד אלא להתנסות וליישם באופן מעשי את כל הנושאים הנלמדים - קומפוסט, בניית קרקע וערוגות, חקלאות וגינון בר קיימא, מערכות לשימור וטיהור מים ועוד. הקורס יכלול סיורים למגוון פרויקטים מתהווים וקיימים ברחבי הארץ. הפעם גם הוספנו לקורס עוד 2 מפגשים על מנת להוריד קצת את הקצב המהיר של הקורס ולאפשר העמקה רבה יותר בחומר.

בוגרי הקורס עוסקים בתכנון אקולוגי, חינוך, מיזמים קהילתיים, ניהול פרוייקטים, ייעוץ, אדריכלות נוף, גינון ועוד. בד בבד, הם גם משתמשים בעקרונות אותם הם לומדים בקורס במקום העבודה הקיים שלהם – אם זה באינטרנט, בבנק או בבית הספר ומובילים משם שינוי לעבר תפיסה מקיימת.

הקורס מקנה תעודת PDC ‏(permaculture design certificate) המוכרת על ידי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי וברחבי העולם.

קצת פרטים על הקורס:

איפה? הקורס מתקיים בגינה הקהילתית של מעוז אביב בתל אביב וכולל סיורים במרחבים ופרוייקטים אקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן והמרכז, כגון הדירה האקולוגית של עץבעיר, הקירות הירוקים של יעל סתיו ועוד מגוון הפתעות נעימות.

מתי? טרם נקבע מועד לקורס הבא
יש לכם בעיות עם היום או השעה? דברו איתנו על זה, אנו שוקלים פתיחה של מסגרות למידה נוספות שיתאימו לאנשים שעובדים או לא נוח להם בשעות אלה. נבדוק את כלל הבקשות וננסה להתאים תוכנית לימודים מתאימה.

כמה? 2900 ש"ח או 2700 ש"ח ו-200 שפע במערכת שיתוף O-SHARE.
אנו סבורים שכסף אינו צריך למנוע השתתפות בקורס ועל כן אם יש לכם בעיה בנושא – צרו איתנו קשר ויחד נמצא פתרון.

מי? את הקורס מנחים ומובילים ברק בן חנן וקרן יעבץ, אליהם יצטרפו מגוון של מורים ומרצים מומחים מרחבי הארץ.

מה? לחצו כאן לצפייה בסילבוס הקורס- הסילבוס מוצג בגרסה פתוחה המאפשרת לכם להעיר ולשאול שאלות.

אודות המנחים:

ברק בן חנן - תושב מעוז אביב, פעיל בגינה הקהילתית של מעוז אביב ובפרוייקטים ירוקים בשכונה ובעיר. עוסק בשנים האחרונות במיזמים עירוניים קהילתיים ובפיתוח 'דרך היער' ו'הגנרטור לצמיחה מקומית' כפלטפורמות ובית ספר לתכנון ויישום פרוייקטים לקידום הקיימות בישראל. חבר ועד מנהל עמותת 'פרמקלצ'ר ישראל'. לומד ויוזם בתחום העסקים החברתיים. בוגר תואר ראשון בתוכנית המשולבת פכ"מ (פילוסופיה, כלכלה, מדע המדינה) באוניברסיטה העברית. בוגר תוכנית העמיתים של מרכז השל לקיימות, תוכנית האב ראלי ליזמות עסקית חברתית ובשלבים אחרונים של הסמכה לדיפלומה בפרמלצ'ר בהנחיית גלעד מרגלית ואוניברסיטת גאיה. מגיע מתחום תכנון וניהול פרויקטים ויעוץ אסטרטגי לפעילויות אינטרנט.

קרן יעבץ - עוסקת בחינוך סביבתי למבוגרים, צוותים חינוכיים וילדים שנים רבות, מרכזת את פרויקט " ירוקצ'יק"- חינוך סביבתי בגני הילדים בעיר תל אביב-יפו, הקימה והדריכה את הגינה הקהילתית ב"מעוז אביב" ושותפה ביוזמות סביבתיות נוספות בעיר, למדה פרמקלצ'ר בקיבוץ לוטן בערבה, בספרד ובהודו ובעלת דיפלומה בתחום מטעם ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי, בוגרת תואר שני בלימודי הסביבה בבית ספר ללימודי הסביבה ע"ש "פורטר", אוניברסיטת תל אביב. 

צרו איתנו קשר לפרטים והרשמה

שם: טלפון: דוא"ל:
* אנו מתחייבים לשמור על חסיון הפרטים שלך ולא למסור אותם לאף גורם שלישי.
* ניתן ליצור קשר עם ברק בטלפון: 052-3216068 או בדוא"ל barshoshan@gmail.com

 

אתר דרך היער | דרך היער בפייסבוק