קורס פרמקלצ'ר בתל אביב

"בעוד שהבעיות של העולם שלנו נהיות מורכבות יותר ויותר, הפתרונות פשוטים בצורה מבישה"
- ביל מוליסון, אחד ממפתחי ומייסדי הפרמקלצ'ר.

קורס הפרמקלצ'ר בתל באביב מתקיים בשכונת מעוז אביב וכולל סיורים והתנסויות רבות בין מרחבים ופרוייקטים אקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן, המרכז ומעבר לו. הקורס הקרוב בשיתוף 'הגנרטור לצמיחה מקומית' בהנחיית ברק בן חנן יפתח ב -.20.9.2016 .
למי שמעוניין רק לטעום מהקורס או בעל ניסיון/ למד חלק מהתכנים במסגרות אחרות ורוצה להשלים רק חלק מתכני הקורס- ניתן להשתתף במפגשים או יחידות לימוד בודדות בהרשמה מראש ובתשלום בהתאם לכמות המפגשים. אנא ציינו זאת בטופס הרישום ותאמו מולנו באיזה מפגשים/ יחידות לימוד תרצו להשתתף.

מתעניינים? אנא מלאו טופס זה ואנו נחזור אליכם>
להשלמת ההרשמה אנו העבירו בנוסף גם מקדמה בהתאם להנחיות בטופס

13767348_1140943362633882_7647655334847608988_o (1)
הקורס מתחיל כבר בספטמבר לטובת משתתפים שירצו להצטרף לתוכנית הדיפלומה בפרמקלצ'ר שתפתח בתחילת נובמבר 'בחווה ואדם' בהנחיית ברק, ותוכניות לימוד מתקדמות נוספות הצפויות להיפתח לאחר החגים. 

למי שמסגרת זו אינה מתאימה קיימות אפשרויות לימי לימוד ופרישה שונה של הקורס, אנא צרו עמנו קשר.
מתעניינים? אנא מלאו טופס זה ואנו נחזור אליכם>

להשלמת ההרשמה אנו העבירו בנוסף גם מקדמה בהתאם להנחיות בטופס

לשאלות ובירורים אנא צרו קשר עם ברק בנייד 052-3216068 או שילחו מייל ל-barshoshan@gmail.com

נפתח עם סרטון מקסים שעשתה אביגיל, בוגרת המחזור האחרון של הקורס, כפרויקט גמר לסיום הלמודים שלה בבצלאל:

Urban Permaculture – Do It Yourself from Avigail Roubini on Vimeo.

אז בכמה מילים, מה זה קורס פרמקלצ'ר?

הקורס מלמד תפישת תכנון ועיצוב, נותן כלים פרקטיים לחיי היום יום, מאפשר התנסות, ומפגיש את התלמידים עם דוגמאות מעוררות השראה לאפשרות לחיות חיים טובים ומיטיבים לנו, לחברה ולסביבה בסביבה העירונית ובכלל. הקורס מקנה יסודות בתכנון ועיצוב מערכות מקיימות במעגלי החיים השונים- בבית, בגינה, בעבודה ובשכונה.

לחצו על הלינק הבא כדי להתרשם מתמונות קורסים קודמים וגם מספר דוגמאות לתכנוני פרמקלצ'ר ומיזמים ש'דרך היער' מעורבת בהם.

בקורס נלמד לעצב ולתכנן את הבית והחצר, צרכנות וכלכלה אקולוגית, גידול ירקות וטיפול בעצים, עסקים חברתיים וגינות קהילתיות, ועוד. בנוסף לכך, נלמד לזהות דפוסים ותבניות בטבע שהופכים אותו לכה יפה, יעיל ושופע ולהשתמש בעקרונות אלו ליישומם בחיים, בעיר ובכלל.

הקורס מעניק למשתתפים הזדמנויות פרנסה חדשות ותומך בשינוי אורחות חיים לאקולוגיים, קהילתיים, פשוטים, מהנים ובריאים יותר, כל אחד בהתאם לתחום בחייו שמעניין אותו.

במהלך הקורס יתקיימו מגוון סיורים ובהם נראה איך ניתן לגדל גינה ומזון על קירות, מעקות וגגות. כיצד ניתן לקדם את השכונות שלנו לעבר היותן מקיימות, נפגש עם עסקים חברתיים, יערות מאכל, גינות קהילתיות ומיזמים נוספים המשלבים סביבה, חברה וקהילה.

נראה כיצד תכנון פרמקלצ'ר מאפשר לפרויקטים אלה ואחרים לקרום עור וגידים ואיך ניתן ליישם עקרונות אלה גם לשיפור החיים האישיים של כל משתתף ומשתתף, כשם ספרה של טליה שניידר - 'גן עדן בפתח הבית- כל מה שרצינו עם כל מה שבכל מקרה כבר יש לנו'

הקורס מקנה תעודת בוגר קורס (PDC (permaculture design course המוכרת על ידי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי, וברחבי העולם.

בוגרי הקורס עוסקים בתכנון אקולוגי, חינוך, גינון אקולוגי, מיזמים קהילתיים, ניהול פרוייקטים, ייעוץ, גינון קהילתי ועוד. בד בבד, הם גם משתמשים בעקרונות אותם הם לומדים בקורס במקום העבודה הקיים שלהם – אם זה באינטרנט, בבנק או בבית הספר ומובילים משם שינוי לעבר תפיסה מקיימת.

לחצו כאן לכתבה שפורסמה במגזין EDEN עם ברק, ממנחי הקורס, על התהליכים שהוא עבר בעקבות הפרמקלצ'ר

קצת פרטים על הקורס:

היכן הוא מתקיים? שכונת מעוז אביב, הגינה הקהילתית של מעוז אביב בתל אביב,  וסיורים במרחבים ופרוייקטים אקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן והמרכז.

מתי? הקורס הבא יפתח ב-20.9.2016 ויתקיים בימי שלישי מ-09:30-15:30, סה"כ 13 מפגשים. הקורס יסתיים ב- 20.12 . מתכונת הקורס מותאמת למעוניינים להמשיך עוד השנה לתוכנית הדיפלומה בפרמקלצ'ר שתפתח בנובמבר 2016.
אנו שוקלים פתיחת מסגרות למידה נוספות, בימים אחרים בשבוע ופריסה אחרת. אנא עדכנו אותנו מה מתאים לכם. נרכז הבקשות וננסה להתאים תוכנית לימוד מתאימה לקבוצה שתתגבש.

כמה? 2600 ש"ח. להשתתפות בקורס המלא.
הנחה של 10% לכל חבר שמביא חבר הנרשם לקורס (יש כפל הנחות, הבאתם 5 חברים קבלתם 50% הנחה).
הנחה מיוחדת של 5% לתושבי השכונה והשכונות הסמוכות- מעוז אביב, הדר יוסף, נאות אפיקה ותל ברוך.
תינתן הנחה נוספת של 5% לחברי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי.
תלמיד שיחליט להשתתף במהלך הקורס רק בחלקו ישלם 350 ש"ח עבור כל מפגש שהשתתף.

ניתן להשתתף גם רק בחלק מהקורס בהרשמה מראש:
350 ש"ח להשתתפות ביום לימוד בודד.
100 ש"ח להשתתפות ביחידת לימוד בודדת.
סילבוס הקורס> 

אנו סבורים שכסף אינו צריך למנוע השתתפות בקורס ועל כן אם יש לכם בעיה בנושא – צרו איתנו קשר ויחד ננסה למצוא פתרון.

מי מעביר? את הקורס מנחה ברק בן חנן. אליו יצטרפו מורים ומרצים מומחים נוספים: קרן יעבץ, יואב אגוזי, תמי צרי ונוספים.

ברק בן חנן – תושב מעוז אביב, נשוי ואבא ל-3 ילדים, מקים 'דרך היער' ו'הגנרטור לצמיחה מקומית', פעיל בגינה הקהילתית של מעוז אביב ובפרוייקטים ירוקים קהילתיים בשכונה ובעיר. ממקימי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי. בוגר תואר ראשון בתוכנית המשולבת לפילוסופיה כלכלה ומדע המדינה (פכ"מ) באוניברסיטה העברית, בוגר תוכנית העמיתים של מרכז השל למנהיגות לקיימות ותוכנית האב ראלי ליזמות עסקית חברתית, בוגר ומנחה דיפלומה בפרמקלצ'ר. בעבר ניהל את שירות אסטרטגיית האינטרנט של חברת מטריקס וכיום עוסק ביזמות אקו-קהילתית-עירונית.

סילבוס הקורס> שימו לב שהסילבוס מוצג בגרסה פתוחה- הוא נתון לשינוי, וכולל תכני ליבה הכרחיים אך גם ער ומשתנה בהתאם לקבוצה, לשטח ולזמן.

לשאלות נוספות והרשמה:
ברק – טלפון: 052-3216068 מייל: barshoshan@gmail.com

מוזמנים, בתיאום מראש לבוא לכוס תה, לשוחח, להתייעץ ולהתרשם בגינה הקהילתית המקסימה של מעוז אביב.

נשמח לראותכם עמנו

מתעניינים? אנא מלאו טופס זה ואנו נחזור אליכם>
להשלמת ההרשמה אנא העבירו בנוסף גם מקדמה בהתאם להנחיות בטופס

לשאלות ובירורים אנא צרו קשר עם ברק בטלפון 052-3216068 או במייל: barshoshan@gmail.com

3 תגובות על הפוסט “קורס פרמקלצ'ר בתל אביב

 1. שלום לכם,
  כה לחי לכם , משאתם עושים הוא מאד מוערך מנקודת המבט שלי. אני יודעת שיש צורת שיתוף וחיים בחו"ל וזה מאד מוצלח. ראיתי תוכניות TV, וזה מבורך מאד.
  מאחר ואני לא יכולה לשלם סכום הנ"ל . האם יש אפשרות לקורסים או השתלמויות קצרות יותר. כמו קורס/השתלמות על גינון בקירות ואיך ליישם בביתנו. האמת שכל הנושאים הם באים רק לעזור לנו ביום יום. אשמח לתשובה. ושוב הרבה הצלחה.

  • שלום גבריאלה,

   תודה רבה על המחמאות:-) את מוזמנת ליצור עמי קשר, לפעמים אנו פותחים סיורים יום במהלך הקורסים שלנו או בנפרד. הטלפון שלי 052-3216068.
   אני מאמין שככל שיעבור הזמן נוכל לייצב גם סיורים, קורסים וסדנאות קצרות יותר. כרגע אנו מתמקדים בקורסים ותוכניות הליבה שמהווים את השלד של בית הספר שאנו מקימים.
   יום טוב,
   ברק

 2. כבוגר הקורס מ2013, אני מרגיש רצון לציין כמה שההכשרה בדרך היער היוותה נקודת מפנה בחיי ופתחה את העיניים שלי לשלל ההזדמנויות שפתוחות בפנינו כבני אדם, אזרחים, אחים ואחיות, אבות ואמהות לקחת חלק פעיל ומעשי באתגרים שצפויים רק להתעצם. הקורס לא רק נוגע בטכניקות לעיצוב מערכות אקולוגיות ובנושאי קיימות, אלא הוא פותח את הדרך לאורח חיים שמאפשר שפע אמיתי במובן העמוק של המילה.

  אז, במובן העמוק של המילה….תודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>