קורס פרמקלצ'ר בתל אביב

"בעוד שהבעיות של העולם שלנו נהיות מורכבות יותר ויותר, הפתרונות פשוטים בצורה מבישה"
- ביל מוליסון, אחד ממפתחי ומייסדי הפרמקלצ'ר

קורס הפרמקלצ'ר בתל באביב בהנחיית ברק בן חנן מתקיים בשכונת מעוז אביב וכולל סיורים והתנסויות רבות בין מרחבים ופרוייקטים חברתיים, קהילתיים ואקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן, המרכז ומעבר לו.
הקורס בשיתוף 'הגנרטור לצמיחה מקומית' ו'מתנ"ס בית פרנקפוקט', עומד בתו תקן קהילת 'בידיים', ומשלב מרצים אורחים מומחים בתחומם. הקורס הקרוב נפתח ב-20.1.17, ימי שישי 09:30-15:30 . הקורס הבא יפתח ב-26.4.17 בימי רביעי 14:00-19:00 ויכלול מודול מיוחד עם תמי צרי ואנשי עץבעיר סביב 'עושים חיים בבית'
סילבוס מלא>

מתעניינים? אנא מלאו טופס זה ואנו נחזור אליכם>
להשלמת ההרשמה אנו העבירו בנוסף גם מקדמה בהתאם להנחיות בטופס

משתתפי הקורס יכולים להצטרף גם במקביל לתוכנית הדיפלומה בפרמקלצ'ר , תוכנית וקהילת למידה להמשך התפתחות בפרמקלצ'ר . מתעניינים? לחצו כאן לסדנת מבוא אונליין חינמית

13767348_1140943362633882_7647655334847608988_o (1)

פרטים מקוצרים: (פרטים מלאים מטה)
סילבוס הקורס> שימו לב שהסילבוס מוצג בגרסה פתוחה- הוא נתון לשינוי, וכולל תכני ליבה הכרחיים אך גם ער ומשתנה בהתאם לקבוצה, לשטח ולזמן. סילבוס הקורסים שיפתחו בינואר ואפריל דומה, לקראת הקורס נעדכן את תאריכי המפגשים ונבצע התאמות נדרשות.

ניתן להשתתף גם במפגשים בודדים או להיות לשלוח לנו את כתובת המייל שלכם ולהיות רק 'צופה אונליין חופשי'.

הקורס הבא יפתח ב-20.1.2017 . 12 מפגשים. ימי שישי בבוקר. 09:30-15:30
קורס נוסף יפתח ב-26 באפריל ימי רביעי, לאחר חופשת פסח במתכונת של קורס אחר הצהריים. אם 

מתעניינים בקורס אבל מתאים יום אחר בשבוע או פריסה אחרת של הלימודים? אנא עדכנו אותנו.

למי שמעוניין רק לטעום מהקורס או בעל ניסיון/ למד חלק מהתכנים במסגרות אחרות ורוצה להשלים רק חלק מתכני הקורס ולהגיע להסמכה- ניתן להשתתף במפגשים או יחידות לימוד בודדות בהרשמה מראש ובתשלום בהתאם לכמות המפגשים. אנא ציינו זאת בטופס הרישום ותאמו מולנו באיזה מפגשים/ יחידות לימוד תרצו להשתתף.

משתתפי הקורס יכולים להצטרף גם בסיום הקורס או במקביל לתוכנית הדיפלומה בפרמקלצ'ר , תוכנית וקהילת למידה להמשך ההתפתחות בפרמקלצ'ר . מתעניינים? לחצו כאן לסדנת מבוא אונליין חינמית 

פירוט אודות הקורס:
נפתח עם סרטון מקסים שעשתה אביגיל, בוגרת המחזור האחרון של הקורס, כפרויקט גמר לסיום הלמודים שלה בבצלאל:

Urban Permaculture – Do It Yourself from Avigail Roubini on Vimeo.

אז בכמה מילים, מה זה קורס פרמקלצ'ר?

הקורס מלמד תפישת תכנון ועיצוב, נותן כלים פרקטיים לחיי היום יום, מאפשר התנסות, ומפגיש את התלמידים עם דוגמאות מעוררות השראה לאפשרות לחיות חיים טובים ומיטיבים לנו, לחברה ולסביבה בסביבה העירונית ובכלל. הקורס מקנה יסודות בתכנון ועיצוב מערכות מקיימות במעגלי החיים השונים- בבית, בגינה, בעבודה ובשכונה.

לחצו על הלינק הבא כדי להתרשם מתמונות קורסים קודמים וגם מספר דוגמאות לתכנוני פרמקלצ'ר ומיזמים ש'דרך היער' מעורבת בהם.

בקורס נלמד לעצב ולתכנן את הבית והחצר, צרכנות וכלכלה אקולוגית, גידול ירקות וטיפול בעצים, עסקים חברתיים וגינות קהילתיות, ועוד. בנוסף לכך, נלמד לזהות דפוסים ותבניות בטבע שהופכים אותו לכה יפה, יעיל ושופע ולהשתמש בעקרונות אלו ליישומם בחיים, בעיר ובכלל.

הקורס מעניק למשתתפים הזדמנויות פרנסה חדשות ותומך בשינוי אורחות חיים לאקולוגיים, קהילתיים, פשוטים, מהנים ובריאים יותר, כל אחד בהתאם לתחום בחייו שמעניין אותו.

במהלך הקורס יתקיימו מגוון סיורים ובהם נראה איך ניתן לגדל גינה ומזון על קירות, מעקות וגגות. כיצד ניתן לקדם את השכונות שלנו לעבר היותן מקיימות, נפגש עם עסקים חברתיים, יערות מאכל, גינות קהילתיות ומיזמים נוספים המשלבים סביבה, חברה וקהילה.

נראה כיצד תכנון פרמקלצ'ר מאפשר לפרויקטים אלה ואחרים לקרום עור וגידים ואיך ניתן ליישם עקרונות אלה גם לשיפור החיים האישיים של כל משתתף ומשתתף, כשם ספרה של טליה שניידר - 'גן עדן בפתח הבית- כל מה שרצינו עם כל מה שבכל מקרה כבר יש לנו'

הקורס מקנה תעודת בוגר קורס (PDC (permaculture design course המוכרת על ידי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי, וברחבי העולם.

בוגרי הקורס עוסקים בתכנון אקולוגי, חינוך, גינון אקולוגי, מיזמים קהילתיים, ניהול פרוייקטים, ייעוץ, גינון קהילתי ועוד. בד בבד, הם גם משתמשים בעקרונות אותם הם לומדים בקורס במקום העבודה הקיים שלהם – אם זה באינטרנט, בבנק או בבית הספר ומובילים משם שינוי לעבר תפיסה מקיימת.

לחצו כאן לכתבה שפורסמה במגזין EDEN עם ברק, ממנחי הקורס, על התהליכים שהוא עבר בעקבות הפרמקלצ'ר

קצת פרטים על הקורס:

היכן הוא מתקיים? שכונת מעוז אביב, הגינה הקהילתית של מעוז אביב בתל אביב, מתנ"ס בית פרנקפורט, וסיורים במרחבים ופרוייקטים אקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן והמרכז.

מתי?
הקורס הבא יפתח ב-20.1.2017 .בימי  שישי בבוקר בין השעות 09:30-15:30.
לאחריו אנו פותחים קורס ב- 26 באפריל, ימי רביעי, לאחר חופשת פסח במתכונת של קורס אחר הצהריים.
אנו שוקלים פתיחת מסגרות למידה נוספות, בימים אחרים בשבוע ופריסה אחרת. אנא עדכנו אותנו מה מתאים לכם. נרכז הבקשות וננסה להתאים תוכנית לימוד מתאימה לקבוצה שתתגבש.

כמה? 2600 ש"ח. להשתתפות בקורס המלא.
הנחה של 5% לכל חבר שמביא חבר הנרשם לקורס (יש כפל הנחות, הבאתם 5 חברים קבלתם 25% הנחה).
הנחה מיוחדת של 5% לתושבי השכונה והשכונות הסמוכות- מעוז אביב, הדר יוסף, נאות אפיקה, תל ברוך, צהלה, נווה שרת.
תינתן הנחה נוספת של 5% לחברי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי ו/ או חברי עץבעיר
תלמיד שיחליט להשתתף במהלך הקורס רק בחלקו ישלם 250 ש"ח עבור כל מפגש שהשתתף+ 200 ש"ח דמי הרשמה.

ניתן להשתתף גם רק בחלק מהקורס בהרשמה מראש:
250 ש"ח להשתתפות ביום לימוד בודד ו-100 ש"ח ליחידת לימוד בודדת

ניתן גם להיות 'צופה אונליין חופשי' בקורס- להיות חשוף לחומרים שהתלמידים מקבלים ולהיות חלק מהקהילה הרחבה של הקורס- אנא שלחו פרטי קשר ובקשה לברק- barshoshan@gmail.com.
צופים חופשיים לא חייבים לשלם אך נשמח לתמיכתכם הכספית בהתאם ליכולתכם.

סילבוס הקורס> 

אנו סבורים שכסף אינו צריך למנוע השתתפות בקורס ועל כן אם יש לכם בעיה בנושא – צרו איתנו קשר ויחד ננסה למצוא פתרון.

מי מעביר? את הקורס מנחה ברק בן חנן. אליו יצטרפו מורים ומרצים מומחים נוספים:  יואב אגוזי, אסף צ'רטקוף, יהונתן תפוחי, תמי צרי, אלון אלירן, סער אוסטרייכר ונוספים.

ברק בן חנן – תושב מעוז אביב, נשוי ואבא ל-3 ילדים, מקים 'דרך היער' ו'הגנרטור לצמיחה מקומית', פעיל בגינה הקהילתית של מעוז אביב ובפרוייקטים ירוקים קהילתיים בשכונה ובעיר. ממקימי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי. בוגר תואר ראשון בתוכנית המשולבת לפילוסופיה כלכלה ומדע המדינה (פכ"מ) באוניברסיטה העברית, בוגר תוכנית העמיתים של מרכז השל למנהיגות לקיימות ותוכנית האב ראלי ליזמות עסקית חברתית, בוגר ומנחה דיפלומה בפרמקלצ'ר. בעבר ניהל את שירות אסטרטגיית האינטרנט של חברת מטריקס וכיום עוסק ביזמות אקו-קהילתית-עירונית.

סילבוס הקורס> שימו לב שהסילבוס מוצג בגרסה פתוחה- הוא נתון לשינוי, וכולל תכני ליבה הכרחיים אך גם ער ומשתנה בהתאם לקבוצה, לשטח ולזמן. 

לשאלות נוספות והרשמה:
ברק – טלפון: 052-3216068 מייל: barshoshan@gmail.com

מוזמנים, בתיאום מראש לבוא לכוס תה, לשוחח, להתייעץ ולהתרשם בגינה הקהילתית המקסימה של מעוז אביב.

נשמח לראותכם עמנו

מתעניינים? אנא מלאו טופס זה ואנו נחזור אליכם>
להשלמת ההרשמה אנא העבירו בנוסף גם מקדמה בהתאם להנחיות בטופס

לשאלות ובירורים אנא צרו קשר עם ברק בטלפון 052-3216068 או במייל: barshoshan@gmail.com

 

3 תגובות על הפוסט “קורס פרמקלצ'ר בתל אביב

 1. שלום לכם,
  כה לחי לכם , משאתם עושים הוא מאד מוערך מנקודת המבט שלי. אני יודעת שיש צורת שיתוף וחיים בחו"ל וזה מאד מוצלח. ראיתי תוכניות TV, וזה מבורך מאד.
  מאחר ואני לא יכולה לשלם סכום הנ"ל . האם יש אפשרות לקורסים או השתלמויות קצרות יותר. כמו קורס/השתלמות על גינון בקירות ואיך ליישם בביתנו. האמת שכל הנושאים הם באים רק לעזור לנו ביום יום. אשמח לתשובה. ושוב הרבה הצלחה.

  • שלום גבריאלה,

   תודה רבה על המחמאות:-) את מוזמנת ליצור עמי קשר, לפעמים אנו פותחים סיורים יום במהלך הקורסים שלנו או בנפרד. הטלפון שלי 052-3216068.
   אני מאמין שככל שיעבור הזמן נוכל לייצב גם סיורים, קורסים וסדנאות קצרות יותר. כרגע אנו מתמקדים בקורסים ותוכניות הליבה שמהווים את השלד של בית הספר שאנו מקימים.
   יום טוב,
   ברק

 2. כבוגר הקורס מ2013, אני מרגיש רצון לציין כמה שההכשרה בדרך היער היוותה נקודת מפנה בחיי ופתחה את העיניים שלי לשלל ההזדמנויות שפתוחות בפנינו כבני אדם, אזרחים, אחים ואחיות, אבות ואמהות לקחת חלק פעיל ומעשי באתגרים שצפויים רק להתעצם. הקורס לא רק נוגע בטכניקות לעיצוב מערכות אקולוגיות ובנושאי קיימות, אלא הוא פותח את הדרך לאורח חיים שמאפשר שפע אמיתי במובן העמוק של המילה.

  אז, במובן העמוק של המילה….תודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>