אפס, בית חת חת ניסיון

שלום שלום, קפצתי למים והצטרפתי לפרוייקט אפס, בית -
תמי צרי שהקימה את עץבעיר, הולכת לגור בבית המנותק מהגריד, מיצג שינדוד בין ירידים פסטיבלים ותערוכות וידגים כיצד ניתן לחיות חיים טובים פשוטים בבית קטן ובר קיימא. בבית תמי תארח אורחים, תציע להם כוס תה ותשוחח עמם אודות החלומות החיוביים שלהם לעתיד. מחלומות אלה היא תשזור את "תל אביב האוטופיה", תמונה חיובית של עתיד בר קיימא, חזון חיובי אליו כולנו נשמח לשאוף.

תוכלו ללמוד עוד הפרוייקט היפיפה הזה כאן וכמובן להצטרף ולעזור לו להצליח כאן

ומה אני אעשה שם?
הצטרפתי כדי להכין תכנון פרמקלצ'ר לפעילות האינטרנט של המיזם או במילים אחרות- למצוא איך להרחיב את החוויה שהאנשים יחושו פיזית בבית לכמה שיותר אנשים גם דרך אמצעים דיגיטליים ולאפשר לכמה שיותר אנשים להתחבר אל הפרוייקט, להינות ממנו ולעזור לו לקרות גם מבחינת תכנים וגם מבחינת משאבים.

וזה מה שעשיתי בגן הימים האחרונים…

מפת חשיבה- תכנון פרמקלצ'ר לפעילות האינטרנט של אפס בית

בתמונה ניתן לראות מפת חשיבה התחלתית – תכנון פרמקלצ'ר של פעילות האינטרנט של אפס בית בדגש על מעגל הכלום- אזור התכנים שפתוח למי שתורם משהו למיזם.  אגב, למי שמפות חשיבה מעניינות אותו, הבנאי כתב על זה אחלה מאמרועוד אחד

ומה במפה?התחלתי בקצת להבין מי נגד מי, לחשוב מה בדיוק אנו רוצים להשיג במיזם, ואיך הכלים הדיגיטליים יכולים לעזור לזה לקרות. כדי לאפשר כיוון נוסף של תמיכה תקציבית בפרוייקט (אנו עוסקים בקיימות לא? כל דבר תומך ונתמך ממגוון מקורות) חקרתי קצת אודות crowed funding. כדי להרחיב את האפשרות של הפרוייקט להגיע לעוד אנשים בדקתי קצת אפליקציות מגניבות באינטרנט ,שידורים חיים, הצגה מעניינת של תמונות ופוסטים, צירי זמן וירטואלים וכדומה.

הרעיון שמתגבש הוא שנוכל להעצים את חווית האפס בית ולהרחיב אותה ממבקרי הבית הפיזי (כל פעם כ-3 אנשים) לאנשים רבים נוספים שיוכלו לראות מה קורה שם, לקבל תכנים ייחודים, וגם לבנות ביחד  את החלום, את תל אביב האוטופיה וכמובן גם לאפשר לעזור למיזם לקרום עור וגידים, כל אחד לפי יכולתו.

אם יש לכם בקשות מיוחדות, דברים שהיתם רוצים לראות שם, אל תתבישו, שתפו אותנו ונתחיל להגשים את החלום ביחד.

כיף :-)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>